Školy v přírodě

Jak už samotný název “škola v přírodě” napovídá, měla by probíhat v přírodě. To náš areál splňuje na 100 %! Děti jsou z učebny venku za 5 vteřin, bydlí ve svém domečku přímo pod vzrostlými stromy, v nejbližším okolí kempu je nádherná příroda lákající k procházkám a hrám.
Můžete si vybrat, jakých našich služeb během školy v přírodě využijete:

  • pouze ubytování a stravování, výuku i odpolední program si zajišťujete sami
  • ubytování, stravování a odpolední a večerní program
  • zajištění pouze konkrétních aktivit (např. instruktor na střelbu, celodenní výlet se slaňováním a vařením na ohni, kurz první pomoci s maskováním atd.)

Nezajišťujeme nočního vychovatele, ani zdravotníka.

U některých učitelů panuje obava, zde-li je pobyt v chatkách vhodný a bezpečný i pro ty nejmenší. Rozhodně ano! Chaty mají dva vchody, děti je možné na noc zamknout, protože ty se v případě potřeby dostanou kdykoliv ven balkónovými dveřmi. Nikdo tak nemůže dovnitř, mimo nočního vychovatele, který dostane svazek klíčů. Navíc chaty mají své sociální zařízení i pitnou vodu, děti nemají potřebu je v noci opouštět. Areál je osvětlen. V případě pochybností vám zašleme kontakty na učitele, kteří již s malými dětmi zkušenost u nás mají.

Obvyklé aktivity při variantě s programem:

Seznamovací hry s instruktory, týmové hry, střelba ze vzduchovky nebo malorážky se soutěží, paintball (doporučujeme až od 2.stupně), noční bojová hra/orientační běh, volný pobyt v přírodě (orientace v terénu, základy přežití, krizové situace), týmové lanové aktivity, celodenní výlet s vařením na ohni, táborák a další.

Program jsme schopni upravit na míru každé třídě podle přání učitelů a věku dětí. U dětí prvního stupně mají úspěch tematické pobyty s celopobytovou hrou, starší žáci zase často ocení adrenalinovější aktivity (paintball, slaňování aj.).