Rekreační středisko Peira

Rekreační středisko Peira se nachází v Jesenici u Rakovníka, konkrétně v její klidné části na okraji Černého lesa (také známého jako Jahodový les). Je situováno mimo hlavní silnice a příroda člověka pohltí okamžitě, jak vyjde ze dveří.

Jedná se o areál, který disponuje 14 chatami, z nichž 8 nejvytíženějších prošlo rekonstrukcí. Hlavní budova má velkou jídelnu, společenskou místnost s možností projekce a dvě oddělené učebny. Součástí areálu je i táborové ohniště s posezením a dvě travnatá prostranství vhodná pro sportovní aktivity a míčové hry. Ke střelbě se využívá blízká obecní střelnice. Kapacitně je možné ubytovat dvě školní třídy najednou.

Okolí, mimo samotného lesa, nabízí k procházce a hrám další místa, jako jsou 3 rybníky (v létě jsou vhodné ke koupání), menší skalní útvary, viklan, jesenické muzeum s dílničkami pro děti, starou kaštanovou alej a další.

Vybavení chat

Všechny chaty v areálu jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (WC, umyvadlo a sprcha s teplou vodou) a dají se v chladnějším období přitopit klimatizací, či přímotopem. Každá jednotka má k dispozici 6-7 lůžek, stůl se židlemi a skříně/regály na oblečení. Prostěradla pro každý kurz jsou samozřejmě k dispozici, po domluvě lze zapůjčit i peřiny a povlečení.

Každá chata má dva vchody – hlavní a balkónový. Menší děti tak lze na noc zamknout, aniž by jim bylo znemožněno z chaty v případě nutnosti odejít.